Noor ja roheline


Postituse mustand ootab juba 1.juulist avaldamist. Vahe peal tundus, et läheb hoopis kustutamisele, kuid siiski pean õigeks ka oma untsu läinud projekte näidata.

Kuigi selles aprillipostituses oli mul arvamus, et mis see lapse kampsiku kudumine ära ei ole, siis nüüd pean tunnistama oma viga. On ikka küll raske ja ma ei mäleta, mitu korda ma teda harutasin, sest kümneni jõudes läks lugemine sassi. Mainin ära, et see on raudselt minu harutamise rekord. (Siin kohal tahaks lõnga kiita, sest vaatamata nii mitme kordsele harutamisele, jäi ta ikka kena).

Muster põhineb siit postitusest. Raglaani kasvatuse tegin enda arust väga kavalalt – nimelt kasvatasin parempidiselt kududes 1 silma iga markeri ees ja pahempidisel real sama moodi. Silmuste sulandumine tundub parem ja ilusam. Seda ma muidugi ei mäleta, mis pidi keerdsilmuse ma parem- ja pahempidise kasvatuse juures tegin.

Nööbiliistu kudusin ühest hõlma servast teise ning tegin ta kahekordse, tugevam liist tundus kaunim. Mahakudumise asemel lõpetasin silmuste nõelaga kampsuni külge ühendamisega.

Tehnilised andmed. Vardad: kehaosa nr 3,5 mm, varrukas nr 3,0 mm ja nööbilist nr 2,5 mm. Lõngakulu: natuke rohkem kui 3 tokki, ehk siis 325 g.

Valmis küll, aga…. Esiosa venib pea põlvin ja tagaosa on lühike. Tundub, et miski on siin konstruktsioonis väga valesti.

Minu kõhutunne ütleb, et seekord läheb terve kampsun üles harutamisele ja uuele kudumisele, aga kas ta sel suvel valmis saab, jääb lahtiseks.

2 mõtet “Noor ja roheline” kohta

 1. Meeli Postituse autor

  Tänan kiituse eest!
  Su soovitus on väga hea, kuid ma pean seda vist allääres rakendama, selle kapsiku puhul on ülalt alla kudumisega tegemist (ups, olen selle postituses mainimata jätnud, minu viga). Kudumist alustasin küll ainult selja ja varuka osade silmadega ning alles hiljem lõin esiosa silmad, aga miski ikka veidi valesti.
  Õnn, et ma ei jõudnud veel harutama hakata, üritan sel nädalavahetusel siis kududa tagaosa veidi “pikemaks” :D.

  Vasta
 2. Kata

  Ma usun, et selle esi- tagaosa ebaühtluse vastu peaksid aitama mõned lühikesed read selja taga.

  Elizabeth Zimmermann õpetab lausa nii, et kood väga lihtsalt umbes 10 rida ainult tagumisi silmuseid ja siis korjad selle tüki servast silmuseid paar tükki ning lõpetad kaeluse paari täisreaga.

  Võib-olla tasub proovida, ehk jääb parem ja ei pea kogu suurt tööd üles kiskuma. (:

  Väga ilus lõng ja töö. 🙂

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s