Rohenäpp


Ma olen viimased päevad pidevalt näppu pidi mullas siblinud – nii aias kui ka kasvuturbaga toas potte täites. Rohkem praegu siiski veel toas…
Enamusele tomatitest on nüüdseks täiendav mullakogus potti pistetud ning las aga ajavad lisajuuri.

Täna pikeerisin brokkoleid. Oma hajameelsusest jäid idanemiseks liiga kaua sooja katlamajja ning niiiiiii väljaveninud taimedega polnud midagi muud peale hakata. Tõsi, algul tahtsin juba minema visata ja uue külvi teha, kuid aiandusfoorumeid lapates sain julgust pikeerimist proovida. Näis, kuidas 36 taime selle ümberistutamise üle elavad.

Siis pistsin veel gladioolide pojukesi pottidesse eelkasvatuseks.
Kui väljaistutamise aeg käes, on nad juba kosunud ning jõuavad ehk sügiseks suurema sibula kasvatada. See pisikestest pojukestest täisjõus gladiooli saamine võtab kahjuks mitu aastat aega 😦
Täna harisin oma peenrajuppe, mis küüslaugust ning maasikatest vabad. Pistsin sinna talisibulat ning rediseid, (paremale jäävad küüslaugud, vasakule ülanurka karulaugud ning vasakul all paistavad sügisel üle jäänud nartsissid, mis ma lihtsalt sinna maha torkasin :)),
teise peenraossa – tühja mullapinda pole mõtet eksponeerida – torkasin jääsalatit, tavalist lehtsalatit ning spinatit (täiesti uus kultuur mu aias, vaatame kas õnnestub kasvatada).

Paistab, et päikeselised päevad teevad oma tööd hästi – ‘turkestanica’ hakkab õisi näitama.

Pilt on natuke kahvatu, lauspäikeses lihtsalt ei oska teha nii head fotot kui tahaks. Greigi ja Kaufmanni tulpidel on ka suured õienupud väljas, loodan järgmisel nädalal nende õitsemist näha.

Ja viimaseks silmailuks – õepoja sünni puhul –

tegi oma õie pühapäeval valla orhidee ‘Cambria’ – esimesel õievarrel on kokku 7 õit, neist 2 juba avanenud ning teisel õievarrel tuleb 5 õit.

3 mõtet “Rohenäpp” kohta

  1. Ülle

    Ah kui mõnus tegevus! Ma samuti praegu näpud mullas, pean plaani, kas võiks homme taimed toast kasvuhoonesse kolida, saaksid rohkem valgust.
    Kevad on ikka mõnus aeg, onju?

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s