Viljapea


Kaua tehtud, aga kas ka kaunikene, seda otsustab aeg.

Alustasin eelmise aasta augustis Ogre peenvillasest. Mustri valik “Haapsalu salli” raamatust, kuid kuna tahtmine oli midagi originaalset teha, siis leheküljel 138 oleva ‘Viljapeakiri 4’ mustri panin üksteise suhtes poole võrra nihkesse. Minu mustrikorras on näiteks 24 silma. Keskosa kudusin vardaga nr 2,5.

Äärepitsiga olen vatti ja vilet näinud. Esimene kord arvutasin valesti ning enne ei avastanud, kui pitsid olid valmis. Õnneks tundus asi enne külgeõmblemist kahtlane ning harutasin pitsi üles. Seejärel mõtlesin tükk aega, et võib olla prooviks külgekudumist, teha nö modernset Haapsalu salli, kuid kuna käsitöösoolikas kadus ja seda pikemalt, jäi ka too plaan soiku. Nüüd kevadel on kudumishuvi tasapisi tagasi tulnud ning ka pits sai valmis kootud (vardad nr 3). Külgeõmblemise taga seisis salli valmimine veel vähemalt kuu jagu.

Täna siis lõpuks võtsin töö käsile – tehtud! Isegi venitatud sain (kuigi mu sallivenitusraam on ikka veel pooleli). Poseerimise tegime õhtupäikeses ja sääseparves (loodetavasti olid nad kõik fotograafi kallal ja sallipiltidele ühtegi ei mahtunud).

Pisuke negatiivne on salli pikkus – oleks võinud paar mustrikorda veel juurde kududa, praegu annab pisut napilt eest kinni ja seetõttu sallinõela, mis värvi poolest sobiks siia juurde imehästi, ei saanudki kasutada. Aga järgmise salliga (lõnga on teise salli jagu veel :D) teeme ka sallinõela esitluse ära. Ja nüüd pean talle uut kodu ning perenaist hakkama otsima…

Here is my second Haapsalu shawl (with sewed borders). Patern is in that book, page from 138 ‘Viljapeakiri 4’, with a little modifications. Border from Linda Elgas book “Haapsalu rätikud”. Needles no 2,5 and 3,0.

Advertisements

3 thoughts on “Viljapea

 1. Ülle

  Oh kui ilus! Sa oled väga tubli, nii suure töö ära teinud. Mina vist ei julge sellist salli ette võtta, äärepitsi külge panemine on väga hirmutav…minu jaoks:)

  Vasta
  1. Meeli Post author

   Aga võta üks kord vardad kätte ning hakka pihta, küll sa äärepitsi külge õmblemisega ka hakkama saad – see ei võta tegelikult üldse kaua, lihtsalt natuke tüütu on neid arvestada ja jagada.

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s