Koera elu


Pere mõlgutab ammu mõtteid lemmikloomast, täpsemalt siis koerast. Aga asi venib. Vahe peal plaanisime “krantzi” tõu esindajat võtta, aga sellega ei tea kunagi, kui suureks ta kasvab. Nii et need mõtted on kõrvale visatud. Augustikuisel koertenäitusel oli palju, väga palju kenasid koeri. Mina imetlesin muidugi neid suuri ja elegantseid – Afganistaani hurtasid. Monica on suutnud mind nendega lummata ;).

Hea küll, otsingud jätkuvad. Aga et oma koeratuse kurbust vaigistada, asusin juba 2009 aasta lõpus ühte kutsat meisterdama (kehaosa alguse suutsin valmis kududa). Põhiline kudumine toimus siiski 2010. aastal Isetegijas käivitunud projekti käsitöö läbi aastaaegade – sügis raames enne tähtsat päeva. Ja siis jäi asi soiku – küll puudus aeg, küll puudus täitematerjal, ja ega tahtmistki olnud. Siin on valminud osadest pilt 16.oktoobrist 2010 – kõrvad ja saba on veel kudumata.

Nüüd on taas sügis käes ning sahtlispõhjast sai kootud tükid välja otsitud, täitematerjal varutud ning vaim valmis pandud.

Siin ta on – Kipper!

Muster pärit Alan Dart’i loomevaramust,
vardad nr 3
lõng Red Heart
mänguasja kõrgus ~ 50 cm.

Kudumite õmblemise mittearmastajana tegin mustris muudatusi – näiteks pea, ja kõik käppade osad ning saba kudusin ringselt. Esikäpad kudusin üldse ühes tükis, tagakäppi kahjuks nii kududa ei saanud. Kuid ikkagi vähenes oluliselt kokkuõmblemise vaev :). Enda kiituseks pean ütlema, et olen rahul…kuigi pisut annaks veel paremini teha. Järgmine kord näiteks vardanumbrit vähendades – praegu paistab kutsake natuke hõre olevat :D.

Loodame, et me koeraotsingud hakkavad nüüd natuke kiiremini liikuma :).

19 mõtet “Koera elu” kohta

 1. maria

  Wondering if you have the pattern to buy? Want to make kipper the dog really bad! Thank you

  Vasta
  1. Meeli Postituse autor

   Sorry, I can’t sell the pattern because I’m not the author of it :(. May be you have possibility to look at libraries, because Alain’s Dart pattern (Kipper the Dog) was published at magazine Woman’s Weekly (April 20, 1999).

   Vasta
 2. Monica

  Koerake!!!! Vaat mida tähendab rohkem kui kuu sunnitud eemalolekut blogidest;) Milline vahva kutsu, ja ma ei saa ikkagi üle sellest et ta on KOOTUD!!! Suurendasin lausa pilti et ligemalt näha! Selline Meistriteos ja nii armsalt välja kukkunud, me Lillikesega tuleks seda Kipperit ligemalt kohe kaema:)
  Sina ikka oskad igasugu vahvaid asju kududa! Mina ikka enamasti püsinud palakakujuliste kudumite manu:)

  Oli tore kohtuda teie perega näitusel, päev jäi kohe eriti päikesepaistelisena meelde!

  Vasta
 3. Heli

  Oi, vaat sellist koera suudaks mina ka oma peres taluda. Missugune hästikasvatatud loom, ei ilasta, ei haugu, ei tee mustust tuppa ja ei käi teiste koerte tagumikke nuhkimas. Ja peenraid ei jookse ka segi.

  Vasta
 4. Diana

  Nii armas ja vahva kutsa. Kipper, tähendab. :))
  Esimesel pildil vaatasin, et oled sõbrakese õmmelnud… aga hoopis kootud. Kangelastegu ikka. (vähemalt minu jaoks küll) 🙂

  Loodan, et ta aitab teil koeraotsingul. Ja järgmine kord, kui kooskudumist proovime, saame ka kutsa katsikule. 🙂

  Vasta
  1. Meeli Postituse autor

   Väga hea! Ma enne isegi ei mõelnud, mis tõugu koer ta võiks olla. Aga nüüd läksin ja kontrollisin sellelt lehelt ning selgus, et Kipperit peetakse beagle’ks, aga tema sõber Tiger on arvatavasti shotikas :). Kui saaks kuskilt Kipperi sõprade mustrid, teeks need ka järele.

   Vasta
 5. Meeli Postituse autor

  Aitäh kõigile! Eks see viimane “koera sabast ülesaamine” oligi kõige raskem 🙂
  Danke, Nina! Kipper is really cute and also soft (it can use as a pillow :)),

  Vasta
 6. Ülle

  Super-super-megamõnus koer! Väääääga äge! Nüüd saate mängukutsa peal harjutada enne kui päris sõbra leiate:)

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s