Monica


Ja ongi käes see esmaspäev, mil viimane vihje Isetegija sallimüsteeriumist on avaldatud. Today I up-load the last Clue of Shawl Mystery.

Minul kukkusid nad välja sellised / I made two of them:
Esimene Linate Smyrna Platinum Wool, lõnga kulus 100 g / 750 m, tegelikult jäi 3,5 m üle :D. Kui oleksin kõige nupulisema versiooni teinud, jäänuks ilmselgelt väheks…
The first was from Linate Smyrna Platinum Wool. I used all 100 g (750 m) of yarn, in fact I have left 3,5 m of yarn :D.

Siin olen meelega teinud teistpidi pildi, sest siis tuleb 4. ja 5. vihje “tulp” esile. In this picture you can see the “tulips” from clues 4 and 5.

Teine – Malabrigo Lace (värv Pagoda), kulus ~ 2 tokki (50g/430m), täpsemalt 94 g ja 808 m. Selle kudusin versiooni 2 järgi ehk siis paljude nuppudega. The second one from Malabrigo Lace (color: Pagoda). I used almost 2 skeins (a’ 50g/430m), precisely 94 g / 808 m. And this time I knitted the version 2 – more nupps.

Natuke lõppviimistlusest: esmalt panin paika salli keskosa ehk selle alustuspunkti. Seejärel mõõtsin ühele ja teisele poole vihjete kaupa ülaääre ning kinnitasin selle nööpnõeltega. Kui pikim serv tehtud, lugesin sakid pooleks – 16+16. Esmalt venitasin keskmised sakid paika ja siis, kontrollides mõõdulindiga keskpunktist raadiust, kõik ülejäänud. Salli ülaserva tipud on keskpunktist mõned sentimeetrid kaugemal kui keskmised sakid. Et tuleks natuke lopergune poolkaar :D.

Aga nüüd on mooramaamehe töö tehtud :D.
Oli põnev, huvitav ja õpetlik kogemus. Aitäh kõigile!

18 mõtet “Monica” kohta

 1. Meeli

  Aitäh. Alleraa ja Snowdrop!
  Pole see sõrm midagi antud 😀 Nüüd tean, kui keeruline on loomingu kirja panemine ja seda rohkem võtan mütsi maha tõeliselt heade meistrite ees.

  Vasta
 2. anelly

  Suured tänud sallimüsteeriumi tegemisel! Igatahes see muster oli mulle täiesti arusaadav ja nüüd tahaks veel kududa. 🙂 Kõik Sinu kootud sallid on väga kaunid! Head mõttelendu uute mustrite koostamisel! 🙂

  Vasta
 3. Helen

  Väga kaunid sallid. Suur aitäh sulle, et viitsisid selle müsteeriumi kudumise ette võtta ja nii paljusid haarata kudumisse. Aga see koostegemine oli kohe algusest saadik selline maagiliselt kaasahaarav. Veel kord – AITÄH!

  Vasta
 4. Liivikas42

  IMEKAUNID SALLID.
  Nüüd ruttu ise ka veel kuduma,tahaks näha kuidas omal välja tuleb.
  Aga Sinule SUUR,SUUR AITÄH,et meiega sellist tegemist jagasid ja vastu pidasid.Suured kummardused ja kallid:)))))

  Vasta
 5. Diana

  Imeine! Sall ja sina oled ka imeline. Nii ilus muster ja nii suur töö ära tehtud. 🙂 Puhka natuke ja siis…. :))))
  Palju meid salakudajaid kokku tuli? Loodan, et kõik teevad sallid ka valmis. 🙂 Eriti need ilupildid peaks kõvasti hoogu juurde andma. 🙂

  Vasta
 6. Eda

  Väga-väga kaunis! Ja kui kaks poolt “kokku panna”, saaks ju ka imekena ümmarguse laua laudlina;)
  Sa oled tõesti väga tubli, Meeli!

  Vasta
 7. Ülle

  Sulle võib küll Sallimeistri tiitli üle anda…hullumoodi tubli töö seda kujundada-kavandada….ja milline kaunitar see sall on. Virtuaalselt võtan praegu mütsi maha su ees:)
  Mis järgmiseks? 🙂

  Vasta
  1. Meeli Postituse autor

   Aitäh, Ülle! Sa tead ju hästi, mida mustri ülestähendamine nõuab. Mis edasi? Mul on täielik pingelangus, nähtavasti lõpetan poolikuid töid :D. (Nendest on ka üks pluus vaja “kirja panna”, rahvas ootab).

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s