Suvepluus…tegelikult küll suvemaika, mil kaunis pitsist alaosa.

Kuna Lotus Blossom Tank mustrit üksikult osta ei olnud võimalik (vähemalt ei leidnud ma sellist kohta), sain seetõttu peaaegu ühe mustri raha eest terve ajakirja. Arvasin, et see polnud hea mõte. Õnneks sõbranna tõi mu masendusest välja:”Võta seda kui investeeringut!” Täitsa õige, seal ajakirjas on ju veel palju kenasid kudumeid, kas või seepalmikuline pluus.


No jah, ost sooritatud ning arvutused tehtud, ei saanud lahti rahutusest, et pluus peaks tulema ainult õlapaeltega ning kindlasti ilma kokkuõmblemiseta. Mida vähem tööd, seda lihtsam! Seega natuke mõtlemist ning saigi muudatused sisse viidud – peale pitsi kaandasin ettenähtust hulga rohkem, tegin rinnaosas kasvatused, kehaosa lõppedes väikesed krooked ning õlapaelad kudusin ühe esiosal teise seljaosal ning ühendasin õigesse kohta silmamisega.

Kuna esimene versioon sai ikkagi koetihedusega natuke valesti arvutatud, võtsin kuni pitsini tagasi ja tegin veel rohkem silmuste kahandusi ja lisasin kõige lõpuks ka paela pitsiosa ja rinnaosa vahele ning õlapaelte ääred heegeldasin üle. Muidu kippusid kohutavalt rullima…

Täitsa kantav pluusike tuli välja :).
Lõng: SandnesGarn Mandarin Petit (värvus 2709), kulus 180g;
Vardad: esimene pitsmustrikordus nr 4mm ja ülejäänud 3,5mm.

Pean ka lõnga kiitma, mulle väga meeldib selline pehme lauge keeruga puuvillane lõng – kooks nagu siidi. Drops Safran on midagi sarnast, kuid pisut jäigem ja natuke karmima keeruga.

Nüüd aga varrastel juba uued kudumid. Ja kuhi salle ootab demonstreerimist…

10 mõtet “Suvepluus” kohta

 1. Kailill (@Kailill)

  Tahan kiita Su võrratut maitset-nimelt mul on täpselt samad “tooted” sellest ajakirjast silma ja südamesse jäänud…:) Su Lotus top on super ja ilusat värvi veel pealekauba.Olen viimasel ajal ka püüdnud kõik ääred üle heegeldada -jääb kuidagi korrektsem.Ilusat suve….

  Vasta
  1. Meeli

   Aitäh! Mul on nii hea meel, et meil sarnane maitse on. Nende äärtega võtan ma järgmisel korral (tütar tellise omale ka taolise) hoopis ripskoe ette – paar silmust servast ripsis ja selle ning parempidise pinna vahele venitatud silmus. Peaks ka väga kena jääma.
   Võrratut suve ka sulle!

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s