Geomeetriline pits


Mulle hakkas see nimi meeldima – palju ruudukesi ja rombikesi, seega kõlbab uuele sallile nimeks küll :D. Üle-eelmise salli demonstreerimisel kasutatud musta kleidi, mis ikka veel mahub selga!!!!!, sobivuse tõttu tekis nüüd hull mõte proovida selle salli esitlemiseks oma pulmakleiti. Ja ka see oli paras – hea küll, pisut oli just rinna alt kitsas, aga läks ilma korsetita selga küll. Ja nagu näete, siis värviline sall sobiks pruudile (mis sest, et “pruut” pisut räsitud olekuga on :)) imehästi 🙂

Lõng on taas peenike: Richter Kammgarn Reine Wolle (100% vill), mille parameetrid on 100g=1600m.
Seega tuli seda kududa taas vardaga 2,75mm, et saada mõnus koepind. Ülesloomisel taas suuremad vardad: nr 4,5mm.
Salli mõõdud: 206×103 cm.
Lõnga kulus 74g, mis nuppude hulka – 1632 – arvestades, ei ole üldsegi suur. Ja kel nupud nii väga ei meeldi, võib äärepitsis neid vähendada. Poortis aga annavad nad põhisel efekti ja seal neist küll loobuda ei tohiks.

Kui olin selle salli lõpetanud, saabus just Liinalt pakk – uus kogus imehead kvaliteetlõnga (segus vill, siid, kašmiir). Ja salle, mida kududa tahaks, on ju tänu uuele pitsiraamatule piisavalt ;).

Wool mix 3

Kui kedagi huvitab salli edasine käekäik, kirjutagu mulle või jälgigu Etsy poekest.
Uute kudumisteni!

15 mõtet “Geomeetriline pits” kohta

  1. Meeli

   Tänan! Raamatusse pole vaja, need ju koekirjad, mis Haapsalu pitsi tutvustavates raamatutes oma põhiolemuselt olemas – ma lihtsalt natuke mängisin nendega ….

   Vasta
 1. Meeli Postituse autor

  Tänud Ülle ja Aet!
  Räsitud siis ses mõttes, et sellesse kleiti tuli ju lisaks mahutada ka 4 lapsekandmise jäänukid ning kortse ei olnud ka tahtmist siledaks “töödelda”. Aga tegelikult olen ise ikka väga rahul, nii salli kui ka piltidega. Piltide eest pean tänama vanemat tütart, tema on mul põhiline abimees 🙂

  Vasta
 2. Aet

  Rätt on imeilus, pruut kah, kuigi ise arvab olevat end räsitud :). Aga sinu variant on ikka päris suure siru-ulatusega. Ja no minu meelest ei pea pruut mitte ainult valgega altari ette minema, kõik värvid on lubatud ;).

  Vasta
 3. Meeli Postituse autor

  Aitäh kõigile! Aga miks te öösel ei maga? Kindlasti koote kõik hoolega 😀
  Спасибо, Antonina!

  Vasta
 4. tiinablogi

  Tead, Meeli… Ma ei taha nüüd järgnevaga öelda, et eelmised rätid ei ole ilusad aga selle räti muster on KÕIGE ilusam. Ei tea, kas see tuleb minu erilisest kiindumusest matemaatika vastu, aga mulle lihtsalt meeldivad geomeetrilised mustrid kõige rohkem.. Braavo!!!! 🙂 Jään põnevusega uut ootama.

  Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s