Pisikesed, aga vajalikud


Ega tööpäeva õhtuti käsitööalaselt midagi teha jõua – 10 päevast tundi oled kodust eemal ning ülejäänud tunnid mööduvad pliidi ääres ja lastega koos õppides. Uni murrab juba 10-st…
Natuke aga nädalavahetustel jõuab nokitseda. Seekord saab näidata mitte küll suuri asju, need edenevad ju väga visalt, kuid pisemad eelmise nädalavahetuse tegemised võiks ju välja käia. Pealegi on muidu siin üks suur vaikus kuude kaupa.

Niisiis. Müts nr 1 – Dripping on the side. Kudusin Liisile tema enda kedratud lõngast ühe äärmiselt mõnusa lotumütsi. Lõng on tal tehtud chow chow karva ja lambavilla segust, värviüleminek tuleneb koerakarva sisalduse kasvust – algab helehallilt, kus on lisatud 10% koerakarva ja lõppeb tumehalliga, kus koerakarva sisaldus küünib 90%. Et siis teatud maa tagant koerakarva sisaldus kasvab 10% kaupa.

Liisi müts 1

Liisi müts 2

Liisi müts3

Et mütsikudumine nii kiirelt edenes, haarasin ruttu järgmise mütsimustri – taaskord poolatari poolt loodud – järele. Juba ammu olin tahtnud seda kududa ning õnneks selline muster meeldis ka tütrele – nii nüüd saab ta “sügiseste lehtedega” ringi jalutada.

autumn leaves 1

Autumn leaves 2

Autumn leaves

Täna hommikul pidin häda sunnil õmblusmasinalt tolmu ära pühkima ja laua alt laua peale tõstma – padjapüürid annav üksteise järel kaltsukoti kandidaatidena märku ning nüüd oli karjuv vajadus uute järele juba nii suur, et tuli see töö ette võtta. Jumal tänatud, et olen kunagi suutnud Kreenholmi kvaliteetset kangast kappi seisma osta (khm, khm, tegelikult küll ostsin kunagi selle kanga mõttega tekikotiks teha, kuid nagu aru saate, siis mõtteks see jäigi). Nüüd kulus marjaks ära ja nii vuristasin 10 nn taskuga padjapüüri valmis – ilusad värvilised ning mugavad kasutada. Paar aastat on nüüd selle koha pealt jälle hooleta ;).

padjapüürid

Õhtul peaks poolikud kampsunid ja sallid käsile võtma. Täitsa piinlik, et ma ei suuda ainult ühele projektile keskenduda. Ausõna, enne ühtegi uut tegemist varrastele ei võta, kui vähemalt üks neljast sallist või kolmest kampsunist on lõpetatud. Kõige tihedam rebimine käib salli Ood nuppudele testkudumise ja Malabrigo Sock lõngast Dark Unbound vahel. Vaatame, kumb võidab :D.

Tänane ilm oli kena, soe, pilves, erilise tuuleta – ideaalne talve ettevalmistusteks. Pühkisime lõuna ajal katused ja vihmaveerennid okastest/okstest puhtaks, rehitsesime need maast kokku ja vedasime põletusele – see mis tossab, ei ole teps mitte suitsuahi.
041014 koristustööd

Loodus on jätkuvalt värviline – isegi lilled õitsevad, nii et lõpetuseks veidi silmailu. Kauneid sügispäevi!
erinevad õied 041014
põõsasmaranad 041014

4 mõtet “Pisikesed, aga vajalikud” kohta

 1. Aet

  No ma ei tea – kui sina räägid, et midagi teha ei jõua, siis kes veel jõuab ;). Kohe korraga selline hulk asju ja nii ilusaid. See esimene müts on super mõnus. Kohe tuleb tahtmine pakasesse tormata.
  Aga paraku nii ta on, et töö segab märgatavalt käsitöölise elu. Suur rõõm, kui miskit varrastelt maha saad ja võtab ohkama, kui ikka ja ikka peavad veel meelepärased projektid ootama oma aega.
  Tubli oled igal juhul ja ootan seda oodi suure põnevusega. “Hommikutäht” tuli just hommikul raamilt ;).

  Vasta
  1. Meeli

   Oh, kui ainult kogu aeg millegagi tegeleks (ka käsiöös), jõuaks tunduvalt rohkem. Aga ma olen nii palju õppinud, et vahel lihtsalt tuleb puhata – näiteks head muusikat kuulata ja mitte midagi teha, Siis jõuad jälle edasi rühkida.
   “Hommikutähte” tasub su blogis oodata 😉

   Vasta
 2. Knitterfrei

  Ma olen alati kerge kadedusega vaadanud neid su koduümbruses tehtud pilte, sest see on just minu lemmik-mets ja mis v6ib olla toredam kui selliste kaunite mändide vahel elada. No ja sügisene leheriisumine jääb siis ka nagu ära… Arvasin senini. Aga nagu selgub, saab okkaid ka nii paju, et tuleb koristada.

  Ilusad mütsid! Ja nii tore, et sa voodipesu 6mmelda viitsid! See teeb kohe täitsa nostalgiliseks.

  Vasta
  1. Meeli

   Peale okaste on veel üks miinus – nendest toredatest mändidest võib mõni kaela ka kukkuda. Selle 10 aastaga on krundil 3 tormimurtud mändi olnud…

   Kui täna neid padjapüüre kokku vuristasin, tuli hoopis lapitehnika meelde. Vaat sellises tehnikas oleks alles äge padjapüürde õmmelda, tuleks omanäolised ja kenad kindlasti. Aga kust selleks aega võtta?

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s