Emateki lapikesed


Ma olen mitu aastat kõhelnud ja kahelnud, kas osaled koostegemises “Lapitekk aasta emale”. Julgusest on siiani puudu jäänud…. Piinlik, kui oma arust hea kudumisoskusega inimene ei suuda kududa 20*20 cm suurust mustrilist lapikest. Sel aastal aga tundus neid kudujaid hädasti vajaka jääma, nii siis jänesele “kõtt” ja panin oma nime selle aastasele lapikudumisele kirja.
Järgmine mure oli lõng, lumivalge Jil oli igal pool otsas. Õnneks sain VIIMASE toki lumivalget Nordicut Villapoest. Tänan, Verpin, soovituse eest :D.

Üks mustritest oli ammu valmis vaadatud, kunagi ammu kudusin isegi proovilapi. Claire Halliku raamatust koekiri nr 62, aga minu poolsete mugandustega.

Antud lapp on kootud vardaga nr 3. Alustatud sai 43 silmusega, kudusin 5 rida ripsi ning järgmisel real parempidi kududes kasvatasin juurde 12 silmust. Alustasin mustrit ning kudusin seda 51 rida. 52.real (pahem pool) kahandasin parempidiselt kududes 12 silmust. Enne maha kudumist tegin veel 5 rida ripsi. Serva said silmuselised nagu nõue ette näeb. Lõngakulu 30g.

Teine motiiv jäi ette Raverlys kolades, lihtsalt imeilus lehemuster.

Tore oli veel see, et kui sain laupäeval uue IK, vaatas esimesena sealt vastu üks top, mis kootud sama mustri järgi. Aga nagu ikka, ei saa ma üks-ühele kududa ja tegin pisikese muudatuse :).

Jätkuvalt võtsin vardad nr 3. Lõin üles 41 silmust, kudusin 5 ripsirida ja 6.real kasvatasin 4 silmust. Edasi kudusin mustrit 49.rida ja tagasireal kahandasin 4 silmust. Veel 5 rida ripskoes ja mahakudumine. Lõngast tuli täpselt välja, üks meetrine jupike jäigi järele. Lapi kaal 20g.
Siin kohal panen kirja, et kui koon pitsilist mustrit pean võtama järgmine kord pool numbrit väiksema varda. Praegusel juhul tundub pisut-pisut lörts olevat… Asja parandaks kindlasti keerdsilmustega kudumine, kuid selle koe kokku minek tundus olevat suurem ning täismustrikordusega oleks sel juhul lapike kindlalt laiem kui 20 cm tulnud. Sel juhul peaks mängima vist ääresilmustega…. Seekord ei mänginud, jätan katsetamise teiseks korraks.

Viimistlemine oli kõige raskem osa, eriti sel viimasel lapil. Kuna ta on selline kelmikalt kurvikas, kippus ta peale nööpnõelte eemaldamist jäkuvalt volüümi võtma :D. Projektijuht Susa arvas, et tekis kaob see kurvilisus teiste lappide vahele ära.
Nüüd siis ootan hingevärinal kohtuotsust (lõngalisa olen juba valmis muretsenud :)).

PS! Palun vabandust, et mustril puuduvad osad jooned – programm millegi pärast tõrkus minuga koos töötamisest :(.

4 mõtet “Emateki lapikesed” kohta

 1. Alleraa

  Ilusad lapikesed! Mul sama mure, et äkki pean piinlikkust tundma. Polegi veel täna Isetegijasse piilunud, kas “kõrge kohus” on mu lapikesed heaks kiitnud.

  Vasta
  1. Meeli Postituse autor

   Aitäh! Ma käin ka pidevalt Isetegijas teemat piilumas, kuid siiani ei ole infot laekunud (eks see kõik võtab aega).

   Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s